14 Kasım 2018 Çarşamba

O ZAMAN, İSTANBUL´A GÖNDER!

2011-07-11 - 12:47
O ZAMAN, İSTANBUL´A GÖNDER!

Geçmiş yıllarda okuma yazması olmayan Siirtli bir kadın PTT’ye mektup götürmüş. Mektuplar o zaman 10 kuruşa gidermiş. Kadın, mektubu Kurtalan’a gönderecekmiş. Posta görevlisine mektubu verdikten sonra sormuş:

 -Kaç kuruş ödeyeceğim!

Postacı cevap vermiş:

 -10 kuruş.

Kadın afallamış. Biraz da sinirli bir ifadeyle söylenmiş:

 -Ben geçen gün, İstanbul’a mektup yolladım. 10 Kuruş dediler. İstanbul’a 10 kuruş, Kurtalan’a 10 kuruş olur mu?

Postacı, sükûnetle cevap vermiş:

 -Teyzeciğim, Türkiye’nin neresine gönderirsen gönder, fiyat değişmez. Normal mektup ücreti 10 kuruştur.

Kadın, yine aynı hiddetle cevap vermiş:

 -Madem fiyat değişmiyor, o zaman, benim mektubumu da İstanbul’a gönder…Bu Haber 6995 Defa Okundu
Bu Haberi Paylaş

YORUM EKLE

 

 
  Ad Soyad
 

Yorum

       İsim Yazılmayan Yorumlar Onaylanmayacaktır.
   

YORUMLAR

Anektodlar Kategorisine Ait Diger Haberler

SEYAHATNAMELERDE SİİRT (KÂTİP ÇELEBİ) SOMUT OLMAYAN KÜLTÜREL MİRAS VE SİİRT´İN ŞANSSIZLIĞI… SİİRT’İN ESKİ ÇARŞILARI IL IZZE UL IKRAM ŞENOK! O ZAMAN, İSTANBUL´A GÖNDER! ATATÜRK....A....ATATÜRK! BEN, BAŞINI BÜKMÜŞTÜM! OKULDAN KAYTARMANIN YOLU ÖKÜZ Kİ, HEM NE ÖKÜZ! SİİRTLİ´NİN TEŞEKKÜR BORCU! MEYİL ADRESİ OLSAYMIŞ! KERAMET, NOHUTLARDA! EY HARAMZADELER! ÜÇKÂĞITÇI EMANETÇİYİ NASIL OYUNA GETİRDİLER KITELLERİ (İÇLİ KÖFTE) ÇİĞ ÇİĞ YEMİŞ… ŞEMSİYE MUHABBETİ ARKAMDA YÜRÜMEK ŞEREFİ SANA YETMİYOR MU? KÖTÜLER İÇİN CENAZE TELKİNİ! BELEDİYELER GİTSİN, ENCÜMENLER KALSIN! HACI AMCAMDAN BAŞKA KİMSE B.K YEMESİN! MAL ALMAYA GİTTİ, BÜTÜN PARAYLA PİYANGO BİLETİ ALDI TAZİYESİNE GİTMEK LÂZIM! ÖLECEĞİME ÜZÜLMÜYORUM AMA HACI, SEN BURADA KAL! YEMEK AZ OLUNCA... BERGİL, MERGİL YOK, MOTORDUR, MOTOR! SENİ DE BOŞARIM AMA İNEĞİ BIRAKMAM! BEŞŞO MU, BEŞŞO ÇOK SADIK BİR KÖPEKTİR! SEN BENİMKİMİ YIKA, İKİ KAT PARA VEREYİM! KENDİ YEMEĞİ, BOĞAZINDAN GEÇMEYEN PİNTİ SİİRTLİ KIZLARI SİZE, ANNELERİ BANA! EKMEKLE BERABER, PEYNİR! YİNE G.TÜ BOKLU BİR TAVUK OLSUN! İMDAT FRENİ İLE KAHVE İSTEMENİN BEDELİ! HELALSE İÇİYORUZ, HARAMSA, YAKIYORUZ! EŞEĞE TERS BİNDİRİLEREK ŞEHİRDE DOLAŞTIRILAN AĞA! VE ALEYKÜMÜSSELAM, BAKAN BEY! MALA MINE, EL VELEYE! USTANIN G.TÜ BİLE USTA! BİLEZİKLER, NE GÜNE DURUYOR!

Çok Okunanlar

Çok YorumlananlarHABER YORUMLARI

KUR´AN-I KERİMİN IŞIĞINDAN ÖĞÜTLER (ADEM)´DE AŞURE ETKİNLİĞİ 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK SİİRT ÜNİVERSİTESİ TAŞINIYOR ŞİİRLER YOĞURT FESTİVALİ VALİ MUSA ÇOLAK, GÜL AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU SiiRT ´DELi REMZi´NiN CENAZESiNDE BULUŞTU BAYKAN´DA PİŞMANİYE ÜRETİMİ!

Anketler

Sitemizin Yeni Tasarımını beğendiğiniz mi?
Evet
Hayır
Kararsızım
Kötü

Gunluk Gazeteler

Copyright © 2011 SiirtteHurriyet.com