12 Aralık 2018 Çarşamba

GEÇMİŞ DÖNEMİN TÜM BORÇLARINI ÖDEYECEĞİZ

2014-01-23 - 22:48
GEÇMİŞ DÖNEMİN TÜM BORÇLARINI ÖDEYECEĞİZ

BAŞKAN SADAK, “30 MART’A KADAR
GEÇMİŞ DÖNEMİN TÜM BORÇLARINI ÖDEYECEĞİZ”

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Siirt Belediyesinin mallarına konulan hacizlere karşılık teminat mektubunun alınması amacıyla Siirt belediye meclisinin olağanüstü toplantısında yaptığı açılış konuşmasında,  görev sürelerinin sonun kadar geçmiş döneme ait tüm borçları ödeyeceklerini ve kendilerinden sonra gelecek yönetime borçsuz bir belediye teslim edeceklerini söyledi.

Siirt Belediye Meclisi, belediye mallarına konulan hacizlere karşılık teminat mektubunun alınması gündemiyle Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak başkanlığında belediye meclis toplantı salonunda olağanüstü toplantı.

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak meclisin açılışında yaptığı konuşmada, yapılan olağanüstü meclis toplatısının nedeninin kendilerinden önceki döneme ait borçların ödenmemesinden kaynaklandığını söyledi.

Sadak “bizler göreve geldiğimizde söz konusu şirkete ait borçları ödedik. Fakat alacaklı şirkettin kanunda bulduğu bir boşluktan dolayı bir önceki dönemden alacaklı oldukları faiz ödemelerine karşılık olarak dava açtığını” belirtti.

Bu nedenle belediye mallarına haciz konulduğunu belirten Sadak, haczin kaldırılması ile ilgili olarak şirket yetkilileri ile yapılan görüşmeler ve hukuk müdürlüğü bünyesinde yapılan çalışmalar neticesinde, inkâr tazminatı verilmeyeceğini, ancak haczin kaldırılması için 1.800.000 TL civarında olan anaparanın %15’i kadar teminat mektubu verileceğini anlattı. Bu nedenle teminat mektubunun alınması yetkisinin başkanlığa verilmesi için olağanüstü toplantı düzenlendiğini belirten Belediye Başkanı “Böylece görev süremiz boyunca geçmiş döneme ait tüm borçları ödeyeceğiz. Bizden sonra gelecek arkadaşlara borçsuz bir belediye teslim edeceğiz” diye konuştu. 

Yapılan toplantının ardından Belediye mallarına konulan hacizlere karşılık teminat mektubunun alınmasına yönelik gündem maddesi belediye meclis üyeleri tarafından oy çokluğu ile kabul edildi.

Olağanüstü toplatışında alınan kararlar;

1- Gündemin 3. Maddesinde bulunan; Bir evvelki meclis toplantı zaptının tasdiki hususunda yapılan görüşme ve oylama neticesinde; 2014 Yılı Döneminin Ocak Ayı meclis toplantı zaptında herhangi bir değişiklik yapılmadan tasdikine oybirliğiyle kabul edildi.

2- Gündemin 4. Maddesinde bulunan; Belediyemizce şehir içi ulaşım hizmetlerinde kullanılmak üzere kredi yoluyla otobüs alımı için, İller Bankası Genel Müdürlüğü Üst Yapı Uygulama Daire Başkanlığınca Belediyemize tahsis edilen 3.750.000,00 TL (üçmilyonyediyüzellibintürklirası) tutarın, 5393 Sayılı Belediye Kanunu nun 18. Maddesinin (b) bendine göre Destek Hizmetler Müdürlüğünün 06.01.04.01 Kara Taşıt Alımı Bütçe faslına ek ödenek olarak tahsis edilmesine oybirliğiyle karar verildi.

3- Gündemin 5. Maddesinde bulunan; Belediye mallarına konulan haczin kaldırılmasına karşılık olarak, Siirt İcra Müdürlüğüne teminat olarak verilmek üzere Vakıflar Bankası Siirt Şubesinden 350.000,00 TL (üçyüzellibintürklirası) teminat mektubu alınması için Siirt Belediye Başkanı Selim SADAK’ın yetkili kılınmasına, AKP Grubunun ret oyuna karşılık BDP Grubunun kabul oyuyla birlikte oyçokluğuyla karar verildi.Bu Haber 5143 Defa Okundu
Bu Haberi Paylaş

YORUM EKLE

 

 
  Ad Soyad
 

Yorum

       İsim Yazılmayan Yorumlar Onaylanmayacaktır.
   

YORUMLAR

Belediye Haberleri Kategorisine Ait Diger Haberler

GEÇMİŞ DÖNEMİN TÜM BORÇLARINI ÖDEYECEĞİZ REKTÖR ERMAN´A NEZAKET ZİYARETİ SENDİKALI OLMAK İSTİYORLAR SİİRT BELEDİYESİNE HACİZ! HATALI KARARINDAN DÖNDÜ GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ 4 KM LİK YENİ İÇME SUYU HATTI PARKLARDA GÜZ DÖNEMİ AĞAÇ BUDAMA ÇALIŞMASI 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ ZİYARETİ ÇEVRE VERGİSİNDE SON GÜN 29 KASIM SİİRT BELEDİYESİNİN 2014 YILI MALİ BÜTÇESİ İMAR KÜLTÜRÜ OLUŞMASI LAZIM FIRIN VE LOKANTALARDA ZABITA DENETİMİ MEZARLIKLARDA DÜZENLEME İŞ ADAMLARINA YATIRIM ÇAĞRISI SİİRT BELEDİYENİN 2014 MALİ YILI BÜTÇESİ HASSASİYET İÇİN ÖDÜL DÖNEMİ ÖĞRENCİLER ÇEVRE TEMİZLİĞİ KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLECEKLER DAHA TEMİZ BİR SİİRT İÇİN EL-ELE YENİ OTOGAR BİNASI İÇİN ÇARŞAMBA GÜNÜ TEMEL ATILACAK DİYALİZ HASTALARINI ZİYARET BELEDİYEDEN, MUHTARLARA BİLGİSAYAR TEKRAR FAALİYETE SOKULDU ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR CAZİBE MERKEZİ OLDU 121 YAŞINDAKİ HASAN GEZER BELEDİYENİN İFTAR ÇADIRINA İLGİ ÇÖP KONTEYNIRLARI DEZENFEKTE EDİLDİ 25 OTOBÜS HHATI ALACAK 4 YENİ ARAÇLA GÜÇLENDİRDİ SİİRT BELEDİYESİNİN ÖDENEKLERİNE KONULAN BLOKE KALDIRILDI İLK İFTARDA DUALAR KALICI BARIŞ İÇİN AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE HİBE EDİLDİ SICAK ASFALT ÜRETİMİNE BAŞLANDI RAMAZAN DENETİMLERİ BAŞLADI BARIŞA HAMALLIK YAPAMAYA DEVAM EDECEĞİZ ORHAN DOĞAN KENT PARKI HALK VE ESNAF ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR HAŞERELERLE MÜCADELE! ELEKTRİK DİREKLERİ ÇİÇEK AÇTI!

Çok Okunanlar

Çok YorumlananlarHABER YORUMLARI

KUR´AN-I KERİMİN IŞIĞINDAN ÖĞÜTLER (ADEM)´DE AŞURE ETKİNLİĞİ 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK SİİRT ÜNİVERSİTESİ TAŞINIYOR ŞİİRLER YOĞURT FESTİVALİ VALİ MUSA ÇOLAK, GÜL AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU SiiRT ´DELi REMZi´NiN CENAZESiNDE BULUŞTU BAYKAN´DA PİŞMANİYE ÜRETİMİ!

Anketler

Sitemizin Yeni Tasarımını beğendiğiniz mi?
Evet
Hayır
Kararsızım
Kötü

Gunluk Gazeteler

Copyright © 2011 SiirtteHurriyet.com