14 Kasım 2018 Çarşamba

UZERKAN KENDİ ALANINDA BÖLGENİN LİDERİ OLMAK YOLUNDA!

2012-08-17 - 10:40
UZERKAN KENDİ ALANINDA BÖLGENİN LİDERİ OLMAK YOLUNDA!

Siirt'te metal sanayi sektöründe faaliyet gösteren Uzerkan Metal, ürün çeşidi ve kapasitesini artırarak sektöründe bölge lideri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
1958 yılında 8 yaşındayken babasının yanında işe başladığını belirten Erdemir, çalışmaya devam ederken okumayı ihmal etmemiş ve 1973 yılında Lise eğitimini İstanbul’da tamamlayarak Makine Teknisyenliğinden mezun olmasının ardından Siirt’e gelerek baba mesleğini devam ettirmiş.
1994 yılında zamanın teşvik sisteminden faydalanarak destek alan Uzerkan Metal, 1200 m2’lik bir alanda Batman yolu üzerinde temel atıyor. Faaliyetlerine sadece bir çeşit kürek üretimi ile başlayan firma, şu anda 12 farklı çeşit kürek üretiminin yanı sıra el arabası, tırmık, saman yabası ve tel örgü üretiliyor.
El arabası üretiminde bölgede sayılı firmalardan birisi olan Uzerkan Metal’in en yakın rakipleri kuzeyde Erzurum ve batıda Aksaray ile Kayseri. El arabası üretiminin tamamını yurtdışına ihraç eden firma, kapasitesini genişleterek iç pazara da satış yapmayı hedefliyor.
2011 Sektörel Gelişme Mali Destek Programı kapsamında desteğe hak kazanarak kapasitesini artırmayı hedefleyen Uzerkan Metal, Ajanstan alacağı destekle şu anki ürünlerine ek olarak panel tel üretimine de başlayacak. Teknolojinin gelişmesiyle tarım ve inşaat sektörlerinde yaşanan hızlı değişimin ürünlere olan taleplerin de değişmesine sebep olduğunu belirten Erdemir, kendilerinin bu değişimi takip ettiklerini ve ürünlerini de talepler doğrultusunda değiştirdiklerini belirtti. Örnek olarak çit teli üretiminin panel tel üretimine kaydığını ve taleplerin panel tel üretimine yoğunlaştığını belirten Erdemir, Ajanstan aldıkları destekle sektördeki değişimi takip edebilecek.
Panel tel üretimine başlamanın yanı sıra sahip oldukları teknolojiyi de geliştirmeyi hedefleyen Uzerkan Metal, boyamayı elektrostatik püskürtme usulüyle gerçekleştirilecek. Halen boyamanın boya tankları kullanılarak gerçekleştirildiği fabrikada, boyanın yoğun ve rahatsız edici kokusu işçiler üzerinde olumsuz etkiler bırakıyor. Elektrostatik boya makinesini de temin ederek Eylül ayı içerisinde projesini tamamlamayı hedefleyen firmada, hem boyanın olumsuz etkilerinin önüne de geçilmiş olacak hem de püskürtme usulüyle boyama gerçekleştirileceğinden daha kaliteli ve daha ekonomik bir sisteme kavuşulmuş olacak.Bu Haber 2504 Defa Okundu
Bu Haberi Paylaş

YORUM EKLE

 

 
  Ad Soyad
 

Yorum

       İsim Yazılmayan Yorumlar Onaylanmayacaktır.
   

YORUMLAR

Ekonomi Kategorisine Ait Diger Haberler

LİMAK CİROSUNU ARTTIRMAYI HEDEFLİYOR DİKA DESTEĞİYLE SİİRT FISTIĞI ÇİN PAZARINA GİRİYOR UZERKAN KENDİ ALANINDA BÖLGENİN LİDERİ OLMAK YOLUNDA! TARIM VE HAYVANCILIK FUARI 23. VERGİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ BUGÜN START ALIYOR 2012 YILI VERGİ HAFTASI MARKETLER ZİNCİRİNE YENİSİ EKLENDİ

Çok Okunanlar

Çok YorumlananlarHABER YORUMLARI

KUR´AN-I KERİMİN IŞIĞINDAN ÖĞÜTLER (ADEM)´DE AŞURE ETKİNLİĞİ 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK SİİRT ÜNİVERSİTESİ TAŞINIYOR ŞİİRLER YOĞURT FESTİVALİ VALİ MUSA ÇOLAK, GÜL AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU SiiRT ´DELi REMZi´NiN CENAZESiNDE BULUŞTU BAYKAN´DA PİŞMANİYE ÜRETİMİ!

Anketler

Sitemizin Yeni Tasarımını beğendiğiniz mi?
Evet
Hayır
Kararsızım
Kötü

Gunluk Gazeteler

Copyright © 2011 SiirtteHurriyet.com