14 Kasım 2018 Çarşamba

DİKA DESTEĞİYLE SİİRT FISTIĞI ÇİN PAZARINA GİRİYOR

2012-12-22 - 01:11
DİKA DESTEĞİYLE SİİRT FISTIĞI ÇİN PAZARINA GİRİYOR

Dicle Kalkınma Ajansının gerçekleştirdiği yurt dışı gezileriyle bölgemizin dünya ile etkileşimini arttırmayı hedefliyor. Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen Çin Halk Cumhuriyeti gezisinde yapılan temaslar sonucu önemli bir ilke imza atıldı.

Siirt Fıstığının tanıtımı ve pazarının arttırılması için Yamasa adlı bir firma ile anlaşılmış ve ilk numuneler Shanghai ‘ya gönderilmiştir. Siirt Fıstık Üreticileri Birliğinin desteği ile Siirt Yatırım Destek Ofisi tarafından gönderilen numunelerle fıstığın tanıtım faaliyetleri yapılacaktır. Yamasa Firmasının yetkilileri Shanghai’ın gözde ticaret merkezlerinden olan Shanghai Mart’ta sergilenecek Siirt Fıstığı için umutlu olduklarını belirttiler. Yetkililer, Siirt Fıstığının Çin pazarına girmesi için gereken her türlü çabanın harcanacağını ve bunun sağlanması halinde uzun yıllar Pazar sıkıntısının aşılacağını ifade ettiler. 

Dicle Kalkınma Ajansının Avrupa Birliği Projesi’ne verdiği mali ve teknik destekle başlayan bu süreç Siirt Fıstığının pazar alanını genişletme çalışmalarıyla devam edecek. 
 

Siirt Yatırım Destek Ofisi başta Siirt Fıstığı olmak üzere Siirt’in kalkınmasında önemli rol oynayacak her türlü ürün ve faaliyeti desteklemeye devam edeceğini açıkladı. Bu Haber 5942 Defa Okundu
Bu Haberi Paylaş

YORUM EKLE

 

 
  Ad Soyad
 

Yorum

       İsim Yazılmayan Yorumlar Onaylanmayacaktır.
   

YORUMLAR

Ekonomi Kategorisine Ait Diger Haberler

LİMAK CİROSUNU ARTTIRMAYI HEDEFLİYOR DİKA DESTEĞİYLE SİİRT FISTIĞI ÇİN PAZARINA GİRİYOR UZERKAN KENDİ ALANINDA BÖLGENİN LİDERİ OLMAK YOLUNDA! TARIM VE HAYVANCILIK FUARI 23. VERGİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ BUGÜN START ALIYOR 2012 YILI VERGİ HAFTASI MARKETLER ZİNCİRİNE YENİSİ EKLENDİ

Çok Okunanlar

Çok YorumlananlarHABER YORUMLARI

KUR´AN-I KERİMİN IŞIĞINDAN ÖĞÜTLER (ADEM)´DE AŞURE ETKİNLİĞİ 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK SİİRT ÜNİVERSİTESİ TAŞINIYOR ŞİİRLER YOĞURT FESTİVALİ VALİ MUSA ÇOLAK, GÜL AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU SiiRT ´DELi REMZi´NiN CENAZESiNDE BULUŞTU BAYKAN´DA PİŞMANİYE ÜRETİMİ!

Anketler

Sitemizin Yeni Tasarımını beğendiğiniz mi?
Evet
Hayır
Kararsızım
Kötü

Gunluk Gazeteler

Copyright © 2011 SiirtteHurriyet.com