20 Kasım 2018 Salı

İLÇE KÜTÜPHANESİNİ HİZMETE AÇTI

2014-01-12 - 23:50
İLÇE KÜTÜPHANESİNİ HİZMETE AÇTI

PERVARİ’DE İNCELEMELERDE BULUNAN
VALİ AHMET AYDIN İLÇE KÜTÜPHANESİNİ HİZMETE AÇTI

Vali Ahmet Aydın Pervari İlçesinde tetkik ve incelemelerde bulundu. İlçede halk ziyaretlerinde bulunan Vali,  kaymakamlık proje ofisi ile ilçe Halk Kütüphanesinin açılışını gerçekleştirdi. Güleçler köyünü ziyaret etti.

Vali Aydın’ı hükümet konağı önünde, İlçe kaymakamı Murat Kahraman, Belediye Başkanı İsmail Bilen, kurum amirleri ve vatandaşlar karşıladı.

İlçe Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Aydın, Kaymakam Kahramandan, ilçede yürütülen çalışmalar ve başta yol olmak üzere yaşanan sorunlar hakkında bilgi aldı.

Kaymakamlıkta yaptığı konuşmada, İlçelerimiz ve bağlı köylerde yapılan yatırımları yerinde incelemek, sorunları yerinde görmek ve çözüm üretmek amacıyla ilçe ve köy gezilerine devam ettiklerini belirten Vali, Pervari İlçemize yeni bir hükümet konağı yapımı için proje çalışmalarına başladıklarını ve ilgili bakanlıktan ödenek tahsisi talebinde bulunduklarını, ödeneğin tahsisi halinde   proje ihalesine çıkılacağını söyledi.

Vali Aydın ve beraberindekiler daha sonra ilçe merkezindeki esnafları ziyaret ederek, ilçenin meşhur Çınaraltında vatandaşlarla sohbet etti, vatzandaşların sorunlarını dinledi.

Çınaraltında vatandaşlara hitap eden Vali Aydın, Hükümet tarafından bölgemize çok önemli kaynaklar aktarıldığını, Pervari ilçemizin de bu kaynaklardan en iyi şekilde yararlanacağını söyledi. İlçe sınırları içinde çok önemli enerji yatırımları yapıldığını belirten Vali, “Pervari gelecekte Enerji merkezi olacaktır.” dedi.

Daha sonra İlçe Halk Kütüphanesi ile Kaymakamlık Proje Ofisinin açılışını gerçekleştiren Vali Kurtalan ve Eruh’tan sonra Siirt’in üçüncü ilçe halk kütüphanesi olan Pervari halk kütüphanesini açtıklarını, kütüphanede, bir bölümü çocuk kitapları olmak üzere, 9 bin kitap ve bilgisayarlar bulunduğunu söyledi.

Kütüphanenin bulunduğu binanın üst katı ise Kaymakamlık proje ofisi olarak kullanılacak.

Vali Aydın halk kütüphanesinin açılmasının ilçe için önemli olduğunu belirterek, daha çok okuyan nesillerin oluşması, geleceğimizin daha aydın olması için, Valilik olarak her türlü desteğin sağlandığını belirtti.

Vali Aydın 2011 yılında başlatılan "Siirt Okuyor" projesi ile Siirt’in okuma ortalamasının çok iyi duruma geldiğini kaydetti.

Pervari ilçesinde incelemelere devam eden Vali Aydın’ın son durağı Güleçler Köyü oldu. Burada İlçe Müftülüğüne bağlı Güleçler Köyü Şeyh Müşerref Kuran Kursunu gezerek, il müftüsü Faruk Arvas ve diğer yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra köy sakinleri ile bir araya gelen Vali Aydın, Vatandaşlarla sohbet ederek, talep ve sorunlarını dinledi.

Vali Aydın, köy ve mezralarda yapılan yatırımları yerinde görmek, sorun ve sıkıntıları tespit etmek amacıyla köylerde incelemelerde bulunduğunu belirterek, “Köy ve mezralarımızı kalkındırmadan ilimizi kalkındıramayız. Bu gerçekten hareketle medeniyetin bütün nimetlerinden köylerimizi faydalandıracağız. Bütün amacımız vatandaşlarımızın mutluluğudur, yaşam kalitelerini yükseltmektir." diye konuştu.

Vali Aydın’ın Pervari ilçe ziyaretine, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Selçuk Yıldırım ve İl Müftüsü Faruk Arvas katıldı.Bu Haber 1781 Defa Okundu
Bu Haberi Paylaş

YORUM EKLE

 

 
  Ad Soyad
 

Yorum

       İsim Yazılmayan Yorumlar Onaylanmayacaktır.
   

YORUMLAR

İlçe Haber Kategorisine Ait Diger Haberler

PERVARİ BELEDİYESİ YENİ HİZMET BİNASI İLÇE KÜTÜPHANESİNİ HİZMETE AÇTI TİLLO KONUK EVİNDE YANGIN KURTALAN´DA 5 AYRI DALDA SPOR KURSLARI AÇILDI PERVARİ´DE İLK KEZ DİŞ PROTEZİ UYGULAMASI YAPILDI PERVARİ´DE HAYVANCILIĞA DESTEK VERİLİYOR KURTALAN İLÇESİNDE AVM AÇILIŞI YAPILDI KURTALAN´DA, 100 BİN TON BUĞDAY KURTALAN´DA AB PROJELERİ TANITILDI ERUH VOLEYBOL TAKIMIN RAKİPLERİ BELLİ OLDU! PERVARİ´DE TRAFİK KAZASI VALİ AHMET AYDIN, KURTALAN´DA İNCELEMELERDE BULUNDU PERVARİ´YE SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ TÜRK HALK MÜZİĞİNDE ERUH KLASİĞİ KURTALANLI KADINLAR BİR ARAYA GELDİ KURTALAN İLÇESİNİN SORUNLARI TOPLANTIDA ELE ALINDI KURTALAN DEVLET HASTANESİ´NE 5 UZMAN ATANDI ERUH İLÇESİNDE FİDAN DİKİMİ KURTALAN´DA SEMİNER DÜZENLENDİ ERUH HALK EĞİTİMİ MERKEZİ TÜRK HALK MÜZİĞİNDE ZİRVEDE ERUH´TA ASKERLERE MESLEKİ EĞİTİM VERİLİYOR ERUH HALK EĞİTİMİ MERKEZİ AŞÇI YARDIMCISI KURSUNDAN AŞURE GÜNÜ ETKİNLİĞİ KURTALAN, CAZİBE MERKEZİ OLACAK VALİ AYDIN, KURTALAN'DA VALİ, BAYKAN VE ZİYARET´TE İNCELEMELERDE BULUNDU YAŞAM MALZEMELERİ ELE GEÇİRİRLDİ BELEDİYE ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ EŞEĞİN ISIRDIĞI ÇOCUĞUN ELİ KIRILDI BAYKAN YÜKSEK OKUL İSTİYOR KURTALAN´DA KÖY YOLLARININ ONARIMI YAPILDI. KURTALAN TREN HATTI ONARILIYOR KURTALAN´DAN AMERİKA´YA VE AVUSTURYA´YA KİLİM İHRACATI MİNİBÜS ÇALINDI 15 YAŞLARINDA GENÇ KIZ İNTİHAR ETTİ BEYKENT KÖYÜNDE İNCELEMELERDE BULUNULDU VALİ MUSA ÇOLAK, DEREYAMAÇ KÖYÜNDE İKİZBAĞLAR KÖYÜNDE, MİSAFİRHANE VE TAZİYE EVİ TÖRENLE HİZMETE GİRDİ KURTALAN´DAKİ AVM´YE MOLOTOF KOKTEYLLİ SALDIRI YAŞAM MALZEMESİ ELE GEÇİRİLDİ BAYKAN VE PERVARİ İLÇELERİNDE, 23 BİN KAÇAK SİGARA ELE GEÇİRİLDİ

Çok Okunanlar

Çok YorumlananlarHABER YORUMLARI

KUR´AN-I KERİMİN IŞIĞINDAN ÖĞÜTLER (ADEM)´DE AŞURE ETKİNLİĞİ 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK SİİRT ÜNİVERSİTESİ TAŞINIYOR ŞİİRLER YOĞURT FESTİVALİ VALİ MUSA ÇOLAK, GÜL AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU SiiRT ´DELi REMZi´NiN CENAZESiNDE BULUŞTU BAYKAN´DA PİŞMANİYE ÜRETİMİ!

Anketler

Sitemizin Yeni Tasarımını beğendiğiniz mi?
Evet
Hayır
Kararsızım
Kötü

Gunluk Gazeteler

Copyright © 2011 SiirtteHurriyet.com