12 Aralık 2018 Çarşamba

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMININ 93. YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

2013-04-26 - 00:10
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMININ 93. YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 93. yılı etkinliklerle kutlandı. Türkiye genelinde olduğu gibi Şehrimizde de kutlamalar Valilikçe düzenlenen programa göre dün saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Çelek sunma töreni, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla son buldu.


Çelenk sunma töreninden sonra kutlama etkinliklerine Atatürk Stadyumunda devam edildi.  Vali, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanının öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamalarının ardından İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrak çekildi. 

İl Milli Eğitim Müdürünün günün önem ve anlamını belirten konuşmasından sonra öğrenciler şiirler okudu. İlköğretim okulları arası şiir, liseler arası kompozisyon,  yarışmasında dereceye giren öğrencilere  ödülleri verildi.  

Mehmetçik ve Sancaklar Anaokulunun hazırlamış oldukları gösteri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün organizesinde minikler tarafından hazırlanan judo ve taekwondo, Merkez Zübeyde Hanım Lisesi ve 14 Eylül öğrencilerinin halk oyunları gösterisi ve Merkez 18 Mart Ortaokulu Halk Müziği korosu, Takasbank Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan solo gösterisi, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan çocukların Halk oyunu, oyun grubu animasyon gruplarının gösterisi ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Aydın AYDIN’ın konseri ile tören sona erdi. 

Bütün olumsuz şartlara rağmen, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutluyor, tam bağımsız, birlik ve beraberlik içinde bir Türkiye dileğiyle gözlerinden öpüyoruz.


Bu Haber 1969 Defa Okundu
Bu Haberi Paylaş

YORUM EKLE

 

 
  Ad Soyad
 

Yorum

       İsim Yazılmayan Yorumlar Onaylanmayacaktır.
   

YORUMLAR

Kültür-Sanat Kategorisine Ait Diger Haberler

İKİ KALAS BİR HEVES FOTOĞRAF SERGİSİNDEKİ ÇOCUKLARIN 23 NİSAN SEVİNCİ 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMININ 93. YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI 18 OCAK´TA KÜLTÜR SİNEMASINDA ŞEHRİMİZDE ´BİLDİRİM´ ADLI TİYATRO OYUNU SAHNELENECEK 01 ARALIK´TA KÜLTÜR SİNEMASI´NDA MEM-U ZİN SİİRT´TE SAHNELENECEK KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜNDEN YENİ UYGULAMA 18 EKİM´DE "ÇANAKKALE 1915" FİLMİ GÖSTERİMDE 'KEŞKE YAPMASAYDIM' TİYATROSUNA YOĞUN İLGİ "İSTANBUL´DA BAHÇE VE ÇİÇEK" KONULU SERGİ "KEŞKE YAPMASAYDIM" ADLI TİYATRO OYUNU "YÜREĞİMDE TÜRKÜLER" EKİBİ SİİRT´TEYDİ "TARTUFFE" TİYATRO OYUNU, HALK OYUNLARI EKİBİMİZ YENİ BİR BAŞARIYA İMZA ATTI "TARTUFFE" BU AKŞAM ENGELLİ ÖĞRENCİLER, HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER. HALK OYUNLARI EKİBİMİZ TÜRKİYE FİNALLERİNE KATILACAK "GRUP DERGÂH", İZLEYENLERİN GÖNLÜNÜ FETHETTİ SİİRT ÜNİVERSİTESİ 2. BAHAR ŞENLİKLERİ 2. BAHAR ŞENLİĞİ ETKİNLİKLERİ BUGÜN START ALIYOR TİTANİK ORKESTRASI BÜYÜK BEĞENİ KAZANDI "AÇLIK OYUNLARI" FİLMİ KÜLTÜR SİNEMASINDA GAPGENÇ FESTİVALİ SONA ERDİ SİİRT´TE KUTLU DOĞUM COŞKUSU SİİRT PEYGAMBER SEVDALILARININ KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ SİİRT KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİNE HAZIRLANIYOR KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ CUMARTESİ GÜNÜ START ALACAK KİMSESİZ ÇOCUKLAR İÇİN PARTİ FESTİVAL TANITIM TOPLANTISI YAPILDI 48. KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLERİ Bugün Git Yarın Gel ile Kurnaz Avukat oyunları sahnelendi SİİRT ÜNİVERSİTESİ´NDE CEVDET BAĞCA KONSERİ 200 ÇOCUĞA SİNEMA İZLETTİRİLDİ BENCİLLİK YOK, PAYLAŞIM VAR. GAP GENÇLİK ŞÖLENİNE ÜNLÜLER KATILACAK HALK OYUNLARI YARIŞMASI YAPILDI HALK OYUNLARI İL MÜSABAKASI FETİH GİŞE REKORUNA DOĞRU GİDİYOR KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KONSERİNE YOĞU İLGİ

Çok Okunanlar

Çok YorumlananlarHABER YORUMLARI

KUR´AN-I KERİMİN IŞIĞINDAN ÖĞÜTLER (ADEM)´DE AŞURE ETKİNLİĞİ 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK SİİRT ÜNİVERSİTESİ TAŞINIYOR ŞİİRLER YOĞURT FESTİVALİ VALİ MUSA ÇOLAK, GÜL AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU SiiRT ´DELi REMZi´NiN CENAZESiNDE BULUŞTU BAYKAN´DA PİŞMANİYE ÜRETİMİ!

Anketler

Sitemizin Yeni Tasarımını beğendiğiniz mi?
Evet
Hayır
Kararsızım
Kötü

Gunluk Gazeteler

Copyright © 2011 SiirtteHurriyet.com