12 Aralık 2018 Çarşamba

SİİRT´İN KUR´AN BÜLBÜLLERİ BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

2012-06-02 - 11:47
SİİRT´İN KUR´AN BÜLBÜLLERİ BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

2012 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası Görevlilere Yönelik Etkinlikler çerçevesinde 26 ve 27  Mayıs 2012 tarihlerinde Igdır ve Şırnak İllerinde yapılan Erkek Din Görevlileri Hafızlık ve Yüzünden Kuran-ı Kerim Bölge Yarışmasında İlimiz Din Görevlilerinden Recep Honaz ve Ramazan Toprak Bölge birincileri oldu.

Iğdır ve Şırnak illerinde yapılan Yarışmalara Van, Hakkari,Iğdır,Muş,Siirt, Bitlis, Bingöl ve Şırnak İli birincileri katıldı. Yarışmaların sonunda,Iğdır ilinde yapılan hafızlık yarışmasında birinci olan Siirt Merkez Şeyh Halef Camii Müezzin-Kayyımı Recep HONAZ  17 Haziran 2012 tarihinde Erzurumda, Şırnak İlinde yapılan Kur’an-ı Kerim-i Yüzünden okumasında birinci olan Siirt Şeyh Yusuf El Garip Camii İmam-Hatibi Ramazan Toprak 24 Haziran 2012 tarihinde Kayseri ilinde Türkiye Final Yarışmasına bölge İllerini temsil edecekler.

Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, Erzurum ve Kayseri’de yapılacak Türkiye  finaline katılmaya hak kazanan Recep Honaz ve Ramazan Toprak’ı makamında kabul ederek Teşekkür belgesi verdi. Bölge birincileri Honaz ve Toprak’ı tebrik eden Müftü Arvas, Siirt'in bu tür faaliyetlerde yerinin her zaman ön sıralarda olduğunu belirterek, "Biz hocalarımızdan Kur'an hizmetleri noktasında adımızın Siirt olarak  yapılacak Türkiye geneli hafızlık ve yüzünden okuma yarışmalarında duyurulmasını bekliyor ve  başarılar diliyoruz" dedi.Bu Haber 4608 Defa Okundu
Bu Haberi Paylaş

YORUM EKLE

 

 
  Ad Soyad
 

Yorum

       İsim Yazılmayan Yorumlar Onaylanmayacaktır.
   

YORUMLAR

Müftülük Haberleri Kategorisine Ait Diger Haberler

YAZ KUR´AN KURSLARI TRAFİK KAZASI SİİRT´TE D GRUBU KUR´AN KURSU EĞİTİME AÇILDI MÜFTÜLÜKTEN İFTAR YEMEĞİ SİİRT´İN KUR´AN BÜLBÜLLERİ BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU MÜFTÜ ARVAS, KUTLU DOĞUM HAFTASI MÜNASEBETİYLE VALİ MUSA ÇOLAK´I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ NİSAN AYINA GİRİLMESİ ESNAFTA KUTLU DOĞUM COŞKUSU BAŞLATTI DİYANET İŞLERİ BAŞKANI PROF. DR.MEHMET GÖRMEZ´İN AÇIKLAMASI SİİRTLİ UMRECİLER MEDİNE-İ MÜNEVVEREDE MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY İÇİN MEVLİD OKUNDU 2. TUR UMRECİLERİMİZİ DUALARLA UĞURLADIK SİİRT´TEN UMREYE GİDECEKLERE MENENJİT AŞISI YAPILDI YILIN İLK TUR UMRECİLERİ MUKADDES TOPRAKLARDA YILIN İLK TUR UMRECİLERİ BUGÜN YOLA ÇIKIYOR MEVLİD KANDİLİNDE NELER DÜŞÜNMELİ VE NELER YAPALIYIZ? SİİRT MÜFTÜLÜĞÜNDE AİLE İRŞAT VE REHBERLİK BÜROSU HİZMETE GİRDİ TÜRKİYE´DE BİR İLK İL MÜFTÜLÜĞÜ´NDEN DUYURU

Çok Okunanlar

Çok YorumlananlarHABER YORUMLARI

KUR´AN-I KERİMİN IŞIĞINDAN ÖĞÜTLER (ADEM)´DE AŞURE ETKİNLİĞİ 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK SİİRT ÜNİVERSİTESİ TAŞINIYOR ŞİİRLER YOĞURT FESTİVALİ VALİ MUSA ÇOLAK, GÜL AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU SiiRT ´DELi REMZi´NiN CENAZESiNDE BULUŞTU BAYKAN´DA PİŞMANİYE ÜRETİMİ!

Anketler

Sitemizin Yeni Tasarımını beğendiğiniz mi?
Evet
Hayır
Kararsızım
Kötü

Gunluk Gazeteler

Copyright © 2011 SiirtteHurriyet.com