14 Kasım 2018 Çarşamba

SALTANATIN OLACAK!

  Muhammed Fatih ARITÜRK

          siirtte_hur@hotmail.com
         SALTANATIN OLACAK!

“BİR MÜHÜRLÜK
SALTANATIN OLACAK!”

Seçimler yaklaşıyor. Haliyle, seçmenler yine kıymete bindi. Seçimler sebebiyle, seçmenlerin kıymete binmesi, bize Merhum Şair Cahit Sıtkı Tarancı’nın “YAŞ 35” şiirini anımsattı. Ne alâka derseniz, alâkası şu. Şair, Müslümanlar için kıldırılan CENAZE NAMAZINI ima ederek, her ölen için bunu “BİR NAMAZLIK SALTANAT” olarak yorumluyor.

Gerçekten, çok güzel bir tespit. Müslüman ölünce, sonuç itibarıyla CENAZE NAMAZI KILDIRILIR. BU ÖLEN KİŞİNİN NAMAZI OLDUĞU İÇİN DE, ONUN SALTANATI SAYILIR!

Seçmenlerin de, seçilenler üzerinde BİR MÜHÜRLÜK SALTANATLARI vardır. Seçim sandığına giderek oyunu kullandıktan sonra, artık, saltanat seçmenden çıkar, seçilene geçer. Kendilerine oy veresiniz diye, seçim öncesi yalvar yakar olan seçtiklerimiz ise, seçildiklerinin ertesi günü değişir ve saltanatı ele geçirirler.

Diyeceğimiz şu ki, önümüzdeki seçimde, seçmen vatandaşlar SALTANAT HAKLARINI DİKKATLİ KULLANSINLAR DA, YANLIŞ YAPMASINLAR. SONRA, CEZASINI KENDİLERİ ÇEKERLER!

İşte, Merhum Şair Cahit Sıtkı Tarancı’nın “YAŞ 35” adlı şiirinin meşhur beyti:

“Bir namazlık saltanatın olacak,
Taht misali o musalla taşında.”

Ve biz Onu değiştirerek, şöyle söylüyoruz:

“Bir Mühürlük saltanatın olacak”
Seçmen misali o seçim sandığında”

Aman, mühür elinizdeyken, dikkatli olun!

Bookmark and Share

SON YAZILARI

SALTANATIN OLACAK! GELENEĞİ YAYGINLAŞIRKEN KUMPAS KURAN EDEPSİZLER! ÇATLAK GİDEREK BÜYÜYOR MU! ANAYASA EŞİTLİK DİYORSA! İL KOORDİNASYON KURULLARI RÜŞVETİN ADI BELLİ OLDU PROJESİNDEN VAZGEÇEBİLİR! SAHİBİNDEN SATILIK KALEM ZAMANI GELDİ!

YORUMLAR

Çok Okunanlar

Çok YorumlananlarHABER YORUMLARI

KUR´AN-I KERİMİN IŞIĞINDAN ÖĞÜTLER (ADEM)´DE AŞURE ETKİNLİĞİ 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK SİİRT ÜNİVERSİTESİ TAŞINIYOR ŞİİRLER YOĞURT FESTİVALİ VALİ MUSA ÇOLAK, GÜL AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU SiiRT ´DELi REMZi´NiN CENAZESiNDE BULUŞTU BAYKAN´DA PİŞMANİYE ÜRETİMİ!

Anketler

Sitemizin Yeni Tasarımını beğendiğiniz mi?
Evet
Hayır
Kararsızım
Kötü

Gunluk Gazeteler

Copyright © 2011 SiirtteHurriyet.com