14 Kasım 2018 Çarşamba

İL KALKINMA KURULU TOPLANTILARI YAPILDI

2012-04-14 - 23:57
İL KALKINMA KURULU TOPLANTILARI YAPILDI

DİKA’NIN Dicle Bölgesi’ndeki (Mardin, Batman, Siirt, Şırnak) dört ili kapsayan il Kalkınma Kurulu Toplantıları gerçekleştirildi. Toplantıların ilk ikisi 10 Nisanda Siirt ve Şırnak’ta, 11 Nisanda da Mardin ve Batman’da ayrı ayrı yapıldı.

Ajansın faaliyet gösterdiği dört ilden seçilen Kalkınma Kurulu üyeleri 100 kişiden oluşmakta ve yılda iki kez düzenli bir şekilde toplanmaktadır. Toplantıların daha verimli ve sağlıklı geçmesi amacıyla 2011 Yılı Aralık Ayı toplantısında alınan kararla ayrıca il bazlı toplantılar yapılmasına karar verilmişti.

Bu doğrultuda ilk defa gerçekleştirilen İl Kalkınma Kurulu Toplantılarına her ilin kamu kurumları, özel kuruluşlar, üniversiteler, yerel yönetimler ve sivil toplum örgütlerinden temsilciler katıldı.

Bölgenin sorunlarının ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü toplantılarda Ajansın ve Kalkınma Kurulunun görev ve yetkileri hakkında sunumlar yapılarak çalışma usul ve esasları görüşüldü. Daha önce yapılan Kalkınma Kurulu üye ziyaretlerinden elde edilen sonuçlar Kurul üyelerine sunuldu. Bölgesel Gelişme Ulusal Stratejisi hakkında bilgi verildi. 2011 Yılı Ajans Faaliyet Raporu hakkında sunum yapıldı. Ajansın Doğrudan Faaliyet Destekleri ile Teknik Destek Programları ile Güdümlü Proje Desteği hakkında Kurul üyeleri bilgilendirildi. Ayrıca Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak Yatırım Destek Ofislerinin kendi bölgelerindeki yatırımlar konusunda çeşitli sunumlar gerçekleştirildi.

Yatırımların önündeki engellerin kaldırılması amacıyla yapılabilecekler konusunda çeşitli tartışmalar yapıldı. Kurul üyelerinin karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı, görüş ve önerilerinin ilgili yerlere iletilmek üzere raporlaştırılması bu toplantıların ana gayesi olmuştur. Bu doğrultuda elde edilen çıktıların Ajansın yapacağı faaliyetleri şekillendireceği böylece bölge için önemli sonuçlar doğuracağı belirtilmiştir. Bundan sonra il bazlı Kalkınma Kurulu Toplantılarının periyodik olarak tekrarlanmasına karar verilerek; altı ayda bir gerçekleştirilen olağan genel Kalkınma Kurulu Toplantılarının verimini arttıracağı ve son derece faydalı olacağı konusunda görüş birliğine varıldı.

Böylece Haziran ayında yapılacak olan Olağan Genel Kalkınma Kurulu toplantısı için çeşitli öneriler alınmasının ardından toplantılar sona erdi.Bu Haber 2360 Defa Okundu
Bu Haberi Paylaş

YORUM EKLE

 

 
  Ad Soyad
 

Yorum

       İsim Yazılmayan Yorumlar Onaylanmayacaktır.
   

YORUMLAR

STK Kategorisine Ait Diger Haberler

YENİ TİCARET KANUNU ANLATILACAK DİKA GENEL SEKRETERLİĞİNE TABİP GÜLBAY SEÇİLDİ DİKA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI BATMAN´DA YAPILDI İL KALKINMA KURULU TOPLANTILARI YAPILDI KESK´TEN SAHTE SENDİKA UYARISI SİİRT, BEM BİRSEN SENDİKA ÜYELERİNDEN, VALİ MUSA ÇOLAK´A NEZAKET ZİYARETİ KESK ŞUBELER PLATFORMU SİİRT ŞUBESİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI MERTER PLATFORMU, SİİRT´E DESTEKLERİNİ SÜRDÜRECEK BAŞARILI KOBİLER VE GİRİŞİMCİLER ÖDÜLLENDİRİLECEK SİİRT KADIN HAKLARI PLATFORMU YÜRÜDÜ 2011 YILI TEKNİK DESTEK UYGULAMALARI BAŞLADI KOSGEB 2012 YILINDA 422 MİLYON DAĞITACAK GREVSİZ TOPLU SÖZLEŞME, TOPLU SÖZLEŞMESİZ SENDİKA OLMAZ! ULAŞTIRMA SEN SİİRT İL TEMSİLCİLİĞİ´NE NAİM BATUR ATANDI EĞİTİM BİR-SEN SİİRT ŞUBESİNİN AÇIKLAMASI

Çok Okunanlar

Çok YorumlananlarHABER YORUMLARI

KUR´AN-I KERİMİN IŞIĞINDAN ÖĞÜTLER (ADEM)´DE AŞURE ETKİNLİĞİ 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK SİİRT ÜNİVERSİTESİ TAŞINIYOR ŞİİRLER YOĞURT FESTİVALİ VALİ MUSA ÇOLAK, GÜL AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU SiiRT ´DELi REMZi´NiN CENAZESiNDE BULUŞTU BAYKAN´DA PİŞMANİYE ÜRETİMİ!

Anketler

Sitemizin Yeni Tasarımını beğendiğiniz mi?
Evet
Hayır
Kararsızım
Kötü

Gunluk Gazeteler

Copyright © 2011 SiirtteHurriyet.com