12 Aralık 2018 Çarşamba

YENİ TİCARET KANUNU ANLATILACAK

2012-04-24 - 02:17
YENİ TİCARET KANUNU ANLATILACAK

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanlığının, yeni Türk Ticaret Kanunu'nu üyelerine tanıtmak amacıyla çalışmalar başlatacağı vurgulandı.

Oda Başkanı Güven Kuzu, Türk Ticaret Kanunu'nun, üyeleri için çok büyük önem taşıdığını belirterek, bu nedenle tanıtım çalışmalarına ağırlık verdiklerini söyledi.

Siirt'teki işletmelerin küçük ölçekli olduğunu ifade eden Kuzu, "İlimizdeki firmaların hukuk büroları ve kendilerine mahsus hukuk danışmanları yok. Durum böyle olunca, işletmelerin hukuki sorunlarına çözüm bulma işi de firma sahiplerine düşüyor. Bundan dolayı üyelerimizin bu alanda bilgi sahibi olmaları kendileri ve ticari faaliyetleri açısından çok büyük önem taşıyor" dedi.

Kuzu, oda olarak 1 Temmuz'da yürürlüğe girecek olan Türk Ticaret Kanunu'nu tanıtım çalışması başlattıklarını, bu kapsamda ilk etapta Güres Caddesi'ndeki dev ekranda tanıtıcı filmin yayınlamaya başladığını belirterek, daha sonra konuyla ilgili toplantılar düzenleyeceklerini anlattı.Bu Haber 2618 Defa Okundu
Bu Haberi Paylaş

YORUM EKLE

 

 
  Ad Soyad
 

Yorum

       İsim Yazılmayan Yorumlar Onaylanmayacaktır.
   

YORUMLAR

STK Kategorisine Ait Diger Haberler

YENİ TİCARET KANUNU ANLATILACAK DİKA GENEL SEKRETERLİĞİNE TABİP GÜLBAY SEÇİLDİ DİKA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI BATMAN´DA YAPILDI İL KALKINMA KURULU TOPLANTILARI YAPILDI KESK´TEN SAHTE SENDİKA UYARISI SİİRT, BEM BİRSEN SENDİKA ÜYELERİNDEN, VALİ MUSA ÇOLAK´A NEZAKET ZİYARETİ KESK ŞUBELER PLATFORMU SİİRT ŞUBESİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI MERTER PLATFORMU, SİİRT´E DESTEKLERİNİ SÜRDÜRECEK BAŞARILI KOBİLER VE GİRİŞİMCİLER ÖDÜLLENDİRİLECEK SİİRT KADIN HAKLARI PLATFORMU YÜRÜDÜ 2011 YILI TEKNİK DESTEK UYGULAMALARI BAŞLADI KOSGEB 2012 YILINDA 422 MİLYON DAĞITACAK GREVSİZ TOPLU SÖZLEŞME, TOPLU SÖZLEŞMESİZ SENDİKA OLMAZ! ULAŞTIRMA SEN SİİRT İL TEMSİLCİLİĞİ´NE NAİM BATUR ATANDI EĞİTİM BİR-SEN SİİRT ŞUBESİNİN AÇIKLAMASI

Çok Okunanlar

Çok YorumlananlarHABER YORUMLARI

KUR´AN-I KERİMİN IŞIĞINDAN ÖĞÜTLER (ADEM)´DE AŞURE ETKİNLİĞİ 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK SİİRT ÜNİVERSİTESİ TAŞINIYOR ŞİİRLER YOĞURT FESTİVALİ VALİ MUSA ÇOLAK, GÜL AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU SiiRT ´DELi REMZi´NiN CENAZESiNDE BULUŞTU BAYKAN´DA PİŞMANİYE ÜRETİMİ!

Anketler

Sitemizin Yeni Tasarımını beğendiğiniz mi?
Evet
Hayır
Kararsızım
Kötü

Gunluk Gazeteler

Copyright © 2011 SiirtteHurriyet.com