12 Aralık 2018 Çarşamba

KURTALAN DEVLET HASTANESİ´NDE İLK KEZ GUATR AMELİYATI

2013-09-17 - 00:56
KURTALAN DEVLET HASTANESİ´NDE İLK KEZ GUATR AMELİYATI YAPILDI

Kurtalan Devlet Hastanesinde ilk kez guatr ameliyatı gerçekleştirildi. Ameliyatı gerçekleştiren Dr. Hamza Çınar, guatr şikayeti ile hastaneye başvuran Hadiye Mendeş'in tiroidinden 5 santimetrelik kitlenin çıkarıldığını söyledi.

Guatr ameliyatında hastanın ses tellerine zarar verilmeden operasyonun gerçekleştirildiğini anlatan Çınar, şöyle konuştu:

"Hastanemizde bir ilki gerçekleştirdik. Hastamız  guatr nedeniyle nefes alıp vermekte zorlanıyordu. Maddi sıkıntıları nedeniyle çevre illerde bulunan sağlık merkezlerine gidemiyordu. Yaptığımız tetkiklerin ardından kendisini ameliyata aldık. Tiroidinden 5 santimetrelik bir kitle çıkardık. Hastamız sağlılığına kavuştu ve kendisini taburcu ettik. Guatr hastaları hiç çekinmeden hastanemize başvurabilirler. Amacımız hep birlikte çalışarak Kurtalan ilçemize en güzel bir şekilde sağlık hizmeti vermektir." 

Başhekim Fikret Can ise  yeni uzmanlarla ilçede yapılmayan ameliyatların yapılmaya başlandığını belirterek, uzman ve kaliteli personelleri ile hizmet odaklı çalışmalarının devam ettiğini söyledi.


Bu Haber 4589 Defa Okundu
Bu Haberi Paylaş

YORUM EKLE

 

 
  Ad Soyad
 

Yorum

       İsim Yazılmayan Yorumlar Onaylanmayacaktır.
   

YORUMLAR

Sağlık Kategorisine Ait Diger Haberler

HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜNDEN DUYURU SİİRT HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜNDEN DUYURU KURTALAN DEVLET HASTANESİ´NDE İLK KEZ GUATR AMELİYATI KURTALAN DEVLET HASTANESİNE 4 UZMAN HEKİM ATANDI SİYAH POŞET VE GAZETE KÂĞIDINA HAYIR KAMPANYASI 3-4 EKİM DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜ 1-7 EKİM EMZİRME HAFTASI AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TEKNİKERLERİ EĞİTİM VE SINAV DUYURUSU SİİRT´TE SAĞLIK ÇALIŞANLARI BİLİNÇLENDİRİLDİ SICAKLAR KONUSUNDA HALK UYARILDI JAPON DOKTORLARININ YÖNTEMİYLE AMELİYAT DEVLET HASTANESİNE 15 UZMAN HEKİM ATANDI POLİSLER DÜN DE KAN VERDİ! SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN DUYURU FONKSİYON TEST CİHAZI ALINDI HAYALİ HASTA GİRİŞLERİ İLE VURGUN! SAFRA KESESİNDEN 278 TAŞ ÇIKTI SİİRT´E İMPLANT YAPILAMAZ MI? AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TEKNİKERLERİNE EĞİTİM VERİLECEK SİİRT DEVLET HASTANESİ´NE 9 UZMAN DOKTOR ATANDI. KAPALI YÖNTEMLE BÖBREK TAŞLARI AMELİYATLARI DAMACANALARDAKİ VE PET ŞİŞELERDEKİ SULAR KONTROL EDİLİYOR MU OKULLARIN YEMEKHANE VE KANTİNLERİ ARALIKSIZ DENETLENİYOR SİGARA DENETİMLERİ SÜRÜYOR DÜNYA HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLANIYOR 8 MAYIS DÜNYA TALASEMİ GÜNÜ AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ SORUNLARINIZI ALO170´E SORUP, ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

Çok Okunanlar

Çok YorumlananlarHABER YORUMLARI

KUR´AN-I KERİMİN IŞIĞINDAN ÖĞÜTLER (ADEM)´DE AŞURE ETKİNLİĞİ 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK SİİRT ÜNİVERSİTESİ TAŞINIYOR ŞİİRLER YOĞURT FESTİVALİ VALİ MUSA ÇOLAK, GÜL AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU SiiRT ´DELi REMZi´NiN CENAZESiNDE BULUŞTU BAYKAN´DA PİŞMANİYE ÜRETİMİ!

Anketler

Sitemizin Yeni Tasarımını beğendiğiniz mi?
Evet
Hayır
Kararsızım
Kötü

Gunluk Gazeteler

Copyright © 2011 SiirtteHurriyet.com