14 Kasım 2018 Çarşamba

CHP İL OLAĞAN KONGRESİ

2012-06-05 - 01:20
CHP İL OLAĞAN KONGRESİ

CHP Siirt İl olağan kongresi Pazar günü Kültür Merkezi Konferans salonunda yapıldı. Tek listeyle girilen seçimde İl Başkanlığına Nevef Bilek seçildi. CHP İl Yönetim Kurulunun da Siirt’in Arap ve Kürt kökenlilerinden karma bir şekilde oluşturulduğu görüldü.

CHP İl Kongresine CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu da katıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "Kürt sorunu silahla değil, mecliste konuşarak çözülmesi lazım" dedi.

Tanrıkulu, Siirt Kültür Merkezinde düzenlenen parti il kongresinde, kısa süre önce YÖK'ün, Dicle üniversitesi bünyesinde Kürt Dili ve Edebiyatı bölümünün açılması için izin verdiğini hatırlattı.

Diyarbakır Baro Başkanlığı'nın 2008 yılında bu bölümün açılması için Dicle Üniversitesi'ne başvurduğunu ve başvuruda kendisinin de imzasının bulunduğu ifade eden Tanrıkulu, buna rağmen aradan geçen 4 yıl süresince kendilerine yanıt verilmediğini söyledi.

Tanrıkulu, Kürt sorunun çözümü için her türlü riski göze alarak meclis çatısında gerekli çalışmaları yürüteceklerini belirterek, bu sorunun çözümü için meclisteki 4 siyasi partinin bir araya gelmesi gerektiğini söyledi.

"Kürt sorunu silahla değil, mecliste konuşarak çözülmesi lazım" diyen Tanrıkulu, 4 siyasi partinin bir araya gelmesi, bir mutabakat oluşturması gerektiğini söyledi.

Herkesin bulunduğu yeri gözden geçirip bir masa etrafında toplanmasını öneren Tanrıkulu, "Bu meclisi bir çözüm meclisine dönüştürmeliyiz. Adalet ve Kalkınma Partisi bugüne kadar bir adım atmadı ama biz adımı attık. Her türlü eleştiri ve riski göz önüne alarak bunları yaptık. Genel başkanımız 'Bedeli neyse ödemeye hazırım, yeter ki bir insanımız daha ölmesin' dedi. Bu nedenle Başbakana, Barış ve Demokrasi Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi'ne gideceğiz. Biz hazırladığımız çözüm önerisini ve metodunu mecliste gerçekleştirmeye çalışacağız. Sizlerde baskı yapmak zorundasınız, kamuoyu oluşturmak zorundasınız" diye konuştu.Bu Haber 5691 Defa Okundu
Bu Haberi Paylaş

YORUM EKLE

 

 
  Ad Soyad
 

Yorum

       İsim Yazılmayan Yorumlar Onaylanmayacaktır.
   

YORUMLAR

Siyaset Kategorisine Ait Diger Haberler

BELEDİYE BAŞKANI SADAK: BİZİ YILDIRAMAZLAR! BELEDİYE BAŞKANI SELİM SADAK SERBEST BIRAKILDI BDP´LİLERDEN KCK TUTUKLAMALARINA TEPKİ DOĞU VE GÜNEYDOĞU´YA DEMOKRASİ DEĞİL, FEODALİZM GELİR! CHP İL OLAĞAN KONGRESİ 8 MİLLETVEKİLİ HAKKINDA FEZLEKE HAZIRLANDI CELAL DEĞER KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ MECLİS´TE SİİRT AKP MİLLETVEKİLLERİNİN KONUĞUYDULAR TBMM ÖNCE BAŞKANINI SEÇECEK! MECLİSİN SANCILI AÇILIŞI! MİLLETVEKİLLERİ MAZBATALARINI ALDI GÜLTAN KIŞANAK KONUŞTU ŞIRNAK´TA BAŞBAKAN´A DOLAYLI PROTESTO! CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN İLİMİZDEYDİLER SİİRT´TE ÇİFTE BAYRAMI HAVASI! AKP İKTİDARINI DEVİRECEĞİZ DEVLET BAKANI BAĞIŞ PERVARİ´DE KONUŞTU HAS PARTİ SİİRT´TEN BİRİLERİNE MESAJ VERDİ ERDOĞAN VE GÜL SİİRT´E GELİYOR EGEMEN BAĞIŞ ŞEHRİMİZDE NUMAN KURTULMUŞ BUGÜN ŞEHRİMİZDE CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL DE SİİRT´E GELECEK Mİ? EĞİTİM-SEN´DEN İMZA KAMPANYASI SİYASİ PARTİLERE SİTEM SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI KESİN ADAY LİSTELERİ İLAN EDİLDİ 12 MAYIS´TA SİİRT´E GELECEK DEMOKRATİK ÇÖZÜM ÇADIRLARI! KALDIRILDI GÜLTAN KIŞANAK DÜN SİİRT´TEYDİ GÜLTAN KIŞANAK´IN ADAYLIĞI DÜŞTÜ

Çok Okunanlar

Çok YorumlananlarHABER YORUMLARI

KUR´AN-I KERİMİN IŞIĞINDAN ÖĞÜTLER (ADEM)´DE AŞURE ETKİNLİĞİ 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK SİİRT ÜNİVERSİTESİ TAŞINIYOR ŞİİRLER YOĞURT FESTİVALİ VALİ MUSA ÇOLAK, GÜL AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU SiiRT ´DELi REMZi´NiN CENAZESiNDE BULUŞTU BAYKAN´DA PİŞMANİYE ÜRETİMİ!

Anketler

Sitemizin Yeni Tasarımını beğendiğiniz mi?
Evet
Hayır
Kararsızım
Kötü

Gunluk Gazeteler

Copyright © 2011 SiirtteHurriyet.com