12 Aralık 2018 Çarşamba

DOĞU VE GÜNEYDOĞU´YA DEMOKRASİ DEĞİL, FEODALİZM GELİR!

2012-12-02 - 13:58
ÖZERK BÖLGELER, DOĞU VE GÜNEYDOĞU´YA DEMOKRASİYİ DEĞİL, FEODALİZMİ GETİRİR!

Türkiye’nin 20 özerk bölgeye ayrılarak, TBMM dışında ayrıca her bölgenin kendi Meclisini oluşturması konusundaki yasa teklifinin gerçekleşmesi durumunda bunun özellikle Doğu ve Güneydoğu’ya demokrasiyi değil, feodalizmi getireceği belirtilmektedir.

Toprak ağalarının, aşiret reislerinin, müteşeyyihlerin, tarikatların kol gezdikleri bölgemizde yerel meclisler kurulması durumunda, üyelerinin de bu kimselerden oluşacağına muhakkak nazarıyla bakılmakta.

Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN: "Efendiler ve ey Millet! iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar ülkesi olamaz. En doğru, en gerçek tarikat (yol) uygarlık tarikatıdır. Uygarlığın buyurduğu ve istediğini yapmak insan olmak için yeterlidir. Tarikat başkanları bu dediğim gerçeği bütün açıklığı ile algılayacak ve kendiliklerinden derhal tekkelerini kapatacak, müritlerinin bundan böyle olgunluğa eriştiklerini kabul edeceklerdir."
 

80-90 yıl önce Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN ön gördüğü tehlikenin hala mevcut olması gerçekten dikkatleri çekicidir. Bölge halkından aklı başında hiç kimsenin özerk bölge gibi bir talebi yoktur. Bunun böyle bilinmesinde yarar görüyor ve Türkiye Cumhuriyetini yönetenlerin dikkatlerini çekiyoruz. 


Bu Haber 5672 Defa Okundu
Bu Haberi Paylaş

YORUM EKLE

 

 
  Ad Soyad
 

Yorum

       İsim Yazılmayan Yorumlar Onaylanmayacaktır.
   

YORUMLAR

Siyaset Kategorisine Ait Diger Haberler

BELEDİYE BAŞKANI SADAK: BİZİ YILDIRAMAZLAR! BELEDİYE BAŞKANI SELİM SADAK SERBEST BIRAKILDI BDP´LİLERDEN KCK TUTUKLAMALARINA TEPKİ DOĞU VE GÜNEYDOĞU´YA DEMOKRASİ DEĞİL, FEODALİZM GELİR! CHP İL OLAĞAN KONGRESİ 8 MİLLETVEKİLİ HAKKINDA FEZLEKE HAZIRLANDI CELAL DEĞER KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ MECLİS´TE SİİRT AKP MİLLETVEKİLLERİNİN KONUĞUYDULAR TBMM ÖNCE BAŞKANINI SEÇECEK! MECLİSİN SANCILI AÇILIŞI! MİLLETVEKİLLERİ MAZBATALARINI ALDI GÜLTAN KIŞANAK KONUŞTU ŞIRNAK´TA BAŞBAKAN´A DOLAYLI PROTESTO! CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN İLİMİZDEYDİLER SİİRT´TE ÇİFTE BAYRAMI HAVASI! AKP İKTİDARINI DEVİRECEĞİZ DEVLET BAKANI BAĞIŞ PERVARİ´DE KONUŞTU HAS PARTİ SİİRT´TEN BİRİLERİNE MESAJ VERDİ ERDOĞAN VE GÜL SİİRT´E GELİYOR EGEMEN BAĞIŞ ŞEHRİMİZDE NUMAN KURTULMUŞ BUGÜN ŞEHRİMİZDE CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL DE SİİRT´E GELECEK Mİ? EĞİTİM-SEN´DEN İMZA KAMPANYASI SİYASİ PARTİLERE SİTEM SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI KESİN ADAY LİSTELERİ İLAN EDİLDİ 12 MAYIS´TA SİİRT´E GELECEK DEMOKRATİK ÇÖZÜM ÇADIRLARI! KALDIRILDI GÜLTAN KIŞANAK DÜN SİİRT´TEYDİ GÜLTAN KIŞANAK´IN ADAYLIĞI DÜŞTÜ

Çok Okunanlar

Çok YorumlananlarHABER YORUMLARI

KUR´AN-I KERİMİN IŞIĞINDAN ÖĞÜTLER (ADEM)´DE AŞURE ETKİNLİĞİ 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK SİİRT ÜNİVERSİTESİ TAŞINIYOR ŞİİRLER YOĞURT FESTİVALİ VALİ MUSA ÇOLAK, GÜL AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU SiiRT ´DELi REMZi´NiN CENAZESiNDE BULUŞTU BAYKAN´DA PİŞMANİYE ÜRETİMİ!

Anketler

Sitemizin Yeni Tasarımını beğendiğiniz mi?
Evet
Hayır
Kararsızım
Kötü

Gunluk Gazeteler

Copyright © 2011 SiirtteHurriyet.com