14 Kasım 2018 Çarşamba

ALTINOLUK´TAN UMRE SEMİNERİ

2012-03-05 - 20:07
ALTINOLUK´TAN UMRE SEMİNERİ

Siirt Altınoluk Hac ve Umre Acentası 2012 yılı Mart  ayında umreye  gidecek vatandaşları bilgilendirmek amacıyla  04 Mart Pazar  günü  Yeni Mahalle Camiinde  “Umre Eğitim Semineri”  düzenledi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan umre seminerinin açılış konuşmasını Altınoluk Siirt Acentası Yetkilisi Suat Özyapıcı yaptı.

Özyapıcı   konuşmasında, “Hz. Peygamber, bir Umrenin, daha sonra yapılacak diğer  bir Umreye kadar olan süredeki küçük günahlara kefaret olduğunu, Hacca ve Umreye gidenlerin, Allah'ın misafirleri olduğunu, burada yapılan duaların geri çevrilmeyeceğini müjdelemiştir,  bu nedenle burada sadece kendimiz için değil,  tüm İslam Âlemi için dua etmeliyiz” dedi. Tüm umrecilerin ülkemizin birer temsilcisi olduğunu bu nedenle daha dikkatli olmaları gerektiğini vurgulayan Özyapıcı, zamanın çok iyi değerlendirilmesini hatırlatarak  “Kur’an tilaveti, tevbe-istiğfar, dua, zikir ve tesbihatla meşgul olunmasını tavsiye etti. Kabe-i Muazzamada kılınan namazın sevabı, diğer mescitlerde kılınan namazdan 100 bin kat, Mescid-i Nebevide kılınan namazın sevabının  ise,  Mescid-i Haram hariç diğer mescitlerde kılınan namazın sevabından 1000 kat daha fazladır” diyerek kutsal beldelerin önemine dikkat çekti.

Altınoluk Siirt Hac ve Umre Acenta Yetkilisi Suat Özyapıcı umrenin seyahat boyutu, teknik konular ve programlarla  ilgili olarak ta şunları söyledi: 

Hac ve Umre  ibadetinin herkese nasip olmadığını  bu nedenle iyi değerlendirilmesi gerektiğini dile getirerek Umre seyahatinde, sabır ve hoşgörüye büyük önem verilmesini istedi.Seyahat esnasında bazı aksaklıkların yaşanabileceğini, ancak  bu tür aksaklıklar karşısında sabırlı olunmasını tavsiye eden Özyapıcı,  “Umre bize Allah'ın bir ikramıdır,  bu nedenle burada yapacağımız davranışlara daha çok dikkat etmeliyiz”. Dedi.

Özyapıcı, Siirt’ten Altınoluk Firması önünde 10 Mart 2012 Cumartesi günü saat 10:00’da uğurlama töreni yapacaklarını, aynı gün öğle namazını Ziyaret -Veysel Karani Camiinde kıldıktan sonra, Saat 15.45 Uçağıyla Batman’dan İstanbul’a oradan Saat 22:10’da Medine havaalanına uçacaklarını, yanlarında 2 Din görevlisi ile birlikte 121 Umreci’nin olduğunu sözlerine ekledi.Bu Haber 6426 Defa Okundu
Bu Haberi Paylaş

YORUM EKLE

 

 
  Ad Soyad
 

Yorum

       İsim Yazılmayan Yorumlar Onaylanmayacaktır.
   

YORUMLAR

Turizm Kategorisine Ait Diger Haberler

´TİTANİK ORKESTRASI´ SİİRT´TE SAHNELENECEK 36. TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ BUGÜN START ALIYOR 36. TURİZM HAFTASI BAŞLIYOR FUARLARIN ÖNEMİ ALTINOLUK´TAN UMRE SEMİNERİ

Çok Okunanlar

Çok YorumlananlarHABER YORUMLARI

KUR´AN-I KERİMİN IŞIĞINDAN ÖĞÜTLER (ADEM)´DE AŞURE ETKİNLİĞİ 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK SİİRT ÜNİVERSİTESİ TAŞINIYOR ŞİİRLER YOĞURT FESTİVALİ VALİ MUSA ÇOLAK, GÜL AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU SiiRT ´DELi REMZi´NiN CENAZESiNDE BULUŞTU BAYKAN´DA PİŞMANİYE ÜRETİMİ!

Anketler

Sitemizin Yeni Tasarımını beğendiğiniz mi?
Evet
Hayır
Kararsızım
Kötü

Gunluk Gazeteler

Copyright © 2011 SiirtteHurriyet.com