20 Kasım 2018 Salı

KURTALAN´A TREN SEFERLERİ

2014-01-04 - 15:49
KURTALAN´A TREN SEFERLERİ

Kurtalan-Diyarbakır demiryolu hattının yenileme ve bakım çalışmaları nedeni ile 18 ay kapalı kalan Diyarbakır-Kurtalan demiryolu hattı bakım ve onarım yapımı tamamlanarak hizmete açıldı.

Demiryolu hattının bakım ve onarımının tamamlanmasının ardından Kurtalan Ekspresinin Kurtalan'a yolcu taşımaya başlaması nedeniyle tören düzenlendi.

Düzenlenen törende konuşan Kurtalan Kaymakamı Mustafa İmamoğlu, Kurtalan Ekspresi'nin eski demiryolu hattı çalışmalarının tamamlanması ile artık yolcuların daha hızlı seyahat edebileceklerini söyledi.

Kurtalan Gar Şefi Selahattin Yıldırım ise yeni hattın tamamlanması ile haftanın 5 günü Kurtalan-Ankara arası Ekspres'in yolcu taşımaya başladığını belirtti.

Yolcuların daha hızlı şekilde seyahat edebileceklerini vurgulayan Yıldırım, "Artık Kurtalan-Ankara arası Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi, Pazar günleri saat: 09.30'da Kurtalan Garında Kurtalan Ekspres'i yolcu taşımasına başlamıştır. Kurtalan Ekspres'i bakım ve onarımı yapılan hattın tam olarak oturmasının ardından saatte 100 kilometre hıza ulaşacaktır. Yolcularımız demiryolu hattı ile artık gönül rahatlığı ile seyahat edebilirler" dedi.

Daha sonra Kurtalan Kaymakamı Mustafa İmamoğlu Ekspres'in vagonlarını gezerek yetkililerden bilgi aldı.Bu Haber 4498 Defa Okundu
Bu Haberi Paylaş

YORUM EKLE

 

 
  Ad Soyad
 

Yorum

       İsim Yazılmayan Yorumlar Onaylanmayacaktır.
   

YORUMLAR

Ulaşım Kategorisine Ait Diger Haberler

KURTALAN´A TREN SEFERLERİ UÇAK İNEMEDİ

Çok Okunanlar

Çok YorumlananlarHABER YORUMLARI

KUR´AN-I KERİMİN IŞIĞINDAN ÖĞÜTLER (ADEM)´DE AŞURE ETKİNLİĞİ 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK SİİRT ÜNİVERSİTESİ TAŞINIYOR ŞİİRLER YOĞURT FESTİVALİ VALİ MUSA ÇOLAK, GÜL AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU SiiRT ´DELi REMZi´NiN CENAZESiNDE BULUŞTU BAYKAN´DA PİŞMANİYE ÜRETİMİ!

Anketler

Sitemizin Yeni Tasarımını beğendiğiniz mi?
Evet
Hayır
Kararsızım
Kötü

Gunluk Gazeteler

Copyright © 2011 SiirtteHurriyet.com