12 Aralık 2018 Çarşamba

SİİRT FISTIĞININ BİLGİSAYARLI GÖRÜ SİSTEMİ

2014-01-14 - 20:36
SİİRT FISTIĞININ BİLGİSAYARLI GÖRÜ SİSTEMİ

SİİRT ÜNİVERSİTESİ TÜBİTAK’IN
BİDER YARIŞMASINA KATILDI
“SİİRT FISTIĞININ BİLGİSAYARLI GÖRÜ SİSTEMİ
KULLANILARAK SINIFLANDIRILMASI”
PROJESİ KABUL GÖRDÜ

Üniversiteliler için 3 farklı kategoride yarışma düzenlendi.

TÜBİTAK BİDEB, 2014 yılında üniversite öğrencilerine yönelik 3 ayrı yarışma düzenleyecek. Yarışmalar için başvurular 2 Ocak itibariyle başladı.

Ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine yönelik çeşitli yarışmalar düzenleyen BİDEB’in 2014 yılı yarışma takvimi belli oldu. “Üniversite Girişimcilik ve Yenilikçilik”, “Lisans Öğrencileri Yazılım Projeleri” ile “Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri” alanında düzenlenecek 3 yarışma için başvurular 2 Ocak itibariyle başladı. Üç yarışmanın da final sergisi ve ödül töreni 23-25 Haziran 2014 tarihleri arasında yapılacak.

Siirt Üniversitesi “Siirt Fıstığın Bilgisayarlı Görü Sistemi Kullanılarak Sınıflandırılması” konusunda proje hazırladı.

Üniversitemiz Mimarlık Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. MUSA ATAŞ tarafından hazırlanan ve TÜBİTAK ARDEP 2013 Yılı Eylül Dönemi Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Programı (1005) kapsamında başvurusu yapılan “Siirt Fıstığının Bilgisayarlı Görü Sistemi Kullanılarak Sınıflandırılması” adlı proje TÜBİTAK tarafından desteklenecek yedi adet proje arasında yer aldı.

Bilgisayarlı görü sistemi geliştirilerek, Siirt fıstığının otomatik olarak sınıflandırılması ve kalite standartlarına göre derecelendirilmesini konu edinen proje Siirt ilinde yetiştirilen fıstıkların sınıflandırma işleminin, bilgisayarla görü tabanlı bir sistem yardımıyla yapılmasını amaçlamaktadır.

Projenin öngörülen bütçesi 168.459 TL olup, uygulama süresi 18 ay olarak belirlenmiştir.

Bu vesile ile Değerli Hocamızı tebrik eder, projenin Üniversitemize ve İlimize hayırlı olmasını dileriz.Bu Haber 4817 Defa Okundu
Bu Haberi Paylaş

YORUM EKLE

 

 
  Ad Soyad
 

Yorum

       İsim Yazılmayan Yorumlar Onaylanmayacaktır.
   

YORUMLAR

Güncel Haberler Kategorisine Ait Diger Haberler

3 DİLDE HİZMET VERİYOR VALİ AYDIN, STKLARI ZİYARET ETTİ İŞ KAZASINDA YARALANMA KARNE HEYECANINA ORTAK OLDU KADER ERTEM OLAYI İLE İLGİLİ BİN 200 KİLO KÜFLÜ TAVUK İMHA EDİLDİ SİİRT´İN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK PROJE SİİRT BİR SES VER DERNEĞİ ÖĞRENCİLER BUGÜN KARNELERİNİ ALACAKLAR BASIN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI 38,5 MİLYON TL AKTARILACAK ŞÜPHELİ PAKET PANİĞİ TÜM BEL SENDEN BAŞKAN SADAKA PLAKET KİMESİZ ÇOCUKLAR, VALİ KONAĞINDA SİLAH VE MÜHİMMAT BULUNDU ÜÇ DİLLİ MEHTERAN KURTALAN´DA SİLAHLI KAVGA ERUH YÖRESİNDE MÜHİMAT ELE GEÇİRİLDİ FUHUŞ OPERASYONU SERTİFİKALARI VERİLDİ SANIKLARA 23 YIL CEZA EMEKLİ OLDULAR ADINI KADER KOYMUŞLAR TARIM EĞİTİM-ÖĞRETİMİNİN 168. YILI SİİRT FISTIĞININ BİLGİSAYARLI GÖRÜ SİSTEMİ KADER ERTEN OLAYINA MÜDAHİL OLACAK SİLAHLA ÖLDÜRÜLMÜŞ BULUNDU HALK EĞİTİM VE TOPLUM MERKEZİ ESKİTİLMİŞ KILIÇ SAHNELENDİ 10 OCAK İDARECİLER GÜNÜ ELEKTRİKLERİNİ KESMEK KONUSUNDA TAVİZSİZ ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ MEVLİD KANDİLİ İDRAK EDİLDİ MEVLİD KANDİLİ MESAJI SİİRT ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI MENENGİÇ KAHVESİ KAN DAVALILARINI BARIŞTIRDI SOUTHERN ÜNİVERSİTELERİ SİİRT´TE 3 BİN ÖĞRENCİYE GİYECEK RAĞITILDI ETİN UCUZLAMASI GEREKTİĞİNİ SAVUNUYOR

Çok Okunanlar

Çok YorumlananlarHABER YORUMLARI

KUR´AN-I KERİMİN IŞIĞINDAN ÖĞÜTLER (ADEM)´DE AŞURE ETKİNLİĞİ 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK 23 NİSAN BU YIL SİİRT´TE FARKLI KUTLANACAK SİİRT ÜNİVERSİTESİ TAŞINIYOR ŞİİRLER YOĞURT FESTİVALİ VALİ MUSA ÇOLAK, GÜL AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU SiiRT ´DELi REMZi´NiN CENAZESiNDE BULUŞTU BAYKAN´DA PİŞMANİYE ÜRETİMİ!

Anketler

Sitemizin Yeni Tasarımını beğendiğiniz mi?
Evet
Hayır
Kararsızım
Kötü

Gunluk Gazeteler

Copyright © 2011 SiirtteHurriyet.com