SİİRT BİR SES VER DERNEĞİ
SİİRT BİR SES VER DERNEĞİ
23:00:00 2014-01-23

 “SİİRT BİR SES VER DERNEĞİ” TİLLO İLÇESİNDEN
AĞIRLADIĞI 100 ÇOCUĞU, ÜNLÜLERLE BULUŞTURDU

“Siirt bir ses ver derneği” Tillo ilçesinden ağırladığı 100 çocuğu, ünlülerle buluşturdu.

Kısa bir süre önce kurulan “Siirt Bir Ses Ver Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği” toplumda eğitim, sosyal ve kültürel içerikli projeleri hayata geçirerek, ses getirmeye devam ediyor.

Daha önce Şirvan İlçesinden 100 öğrenciyi il merkezinde misafir eden Dernek yöneticileri, Tillo köylerinde eğitim gören 100 ihtiyaç sahibi öğrenciyi,  gazeteci, iş dünyası ve ünlü sanatçılarla buluşturdu.

Siirt Öğretmenevi'nde düzenlenen programa,  Vali Ahmet Aydın, eşi Arzu Aydın, Vali yardımcıları Bahadır Yörük, eşi Sinem Yörük, Tillo Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın, eşi Sevilay Taşkın, Vali Yardımcısı Mustafa Pala’nın eşi Asuman Pala, Ünlü sanatçılar Seray Sever, İpek Tuzcuoğlu, Gazeteci Ömür Gedik'in yanı Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Özgür Çalapkulu, dernek yöneticileri ve bazı STK temsilcileri katıldı.

Vali Ahmet Aydın burada yaptığı açıklamada, “Siirt bir ses ver derneği çok kısa bir süre önce kurulmasına rağmen, eğitim, sosyal ve kültürel içerikli projeler ile çocuklarımızın yüzünü güldürüyor. Bugünde Sanatçılarımız, 'Siirt Okuyor’ kitap Okuma kampanyasına destek vermek için ilimize geldiler. Heyete eğitime yaptıkları destekten dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Ünlü sanatçılar da çocuklarla bir arada bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “eğitime destek olmak, tüm toplumun ortak değer sorumluluğudur” ifadelerini kullandılar.

Siirt Öğretmenevinde sıcak ve samimi bir sohbet eşliğinde devam eden yemeğin ardından, Çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Öğrenciler, ünlü sanatçılarla sohbet ederek, bol bol fotoğraf çektirdiler.

Daha sonra Öğrenciler, il merkezinde öğretmenleri refakatinde çeşitli AVM’lerde alışveriş yaparak, gönüllerince eğlenendiler.


Bu haber  20509  kere okundu